کلوپ جوانان خیر-حامی معنوی موسسه

نقش موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در اجتماع، اقتصاد، پیشرفت و توسعه شهری، امور خی

صندوق قرض الحسنه کانون زمینه ساز تحقق شعار جهاد اقتصادی

نقش اقتصادی صندوق‌ قرض الحسنه جوانان خیر در اقتصاد جامعه و خانواده ها (سید جعفر فاطمی نوش آبادی)

 مطلب اختصاصی نویسنده وبلاگ(سیدجعفر فاطمی نوش آبادی)

 

فعالیت صندوقهای قرض الحسنه با هدف رفع مشکلات و گفتاری افراد آبرومند بوجود می آیند.

 

 فعالیت صندوق های قرض الحسنه امری خداپسندانه است که ربا در آن راهی ندارد، . افراد ،ارگانها ،مساجد و ادارات و خانواده ها  می توانند با راه اندازی چنین صندوق هایی بهترین الگو در ترویج فرهنگ و روحیه جهادی در جامعه باشند.

 

 قرض الحسنه در دین اسلام توصیه شده است و با توجه به نامگذاری سال 90 با عنوان جهاد اقتصادی توجه به سنت قرض‌الحسنه  نقش مهمی در زمینه‌ساز رفع فقر و گسترش عدالت خواهد داشت.

 

صندوق­های «قرض الحسنه» با انجام فعالیت­های مربوط بر ابعاد  مختلف اقتصادی خانواده . جامعه ، و نیز بر نحوه و میزان مصرف و توزیع درآمد تاثیر می­گذارند. در این پست  به صورت مختصر به بررسی هر یک از این تاثیرها می­پردازیم.

فرد و خانواری که امید دارد در آینده درآمد بیشتری داشته باشد، اقدام به استقراض از قرض الحسنه  کرده، وبه وسیله­ی آن، کالاهای مصرفی مورد نیاز خود را فراهم می­کند و پس از تحقق درآمد به تدریج قرض خود را پرداخت می­کند. اگر این قرض نبود، یا آن کالا خریداری نمی­شد و یا با تاخیر زمانی خریداری می­شد.

صندوق­ قرض الحسنه وجوه مازاد بر نیاز برخی خانوارها و مؤسسات را جمع آوری  کرده، در اختیار نیازمندان قرار می­دهند و آنان را توانا بر خرید کالاها و خدمات و مصرف آن­ها می­کنند و این فرایند در تمام زمان­ها ادامه دارد. در نتیجه اولا مصرف تا حدودی افزایش می­یابد و ثانیا از ثبات نسبی برخوردار می­شود و از این طریق سطح عمومی قیمت­ها و تثبیت اقتصادی تاثیر می­گذارند.

زمانی که شخصی  مازاد پول خود را برای مدتی به کسی قرض الحسنه می­دهد، در واقع از هزینه­ی فرصت پول خود صرف­نظر کرده، آن را در راه خدا انفاق می­کند و به همین جهت از ثواب و اجر اخروی برخوردار می­شود. گیرنده­ی قرض - که در واقع فردی نیازمند است و اگر نمی­توانست قرض الحسنه بگیرد، ناچار بود کالا یا خدمات مورد نیاز خود را به قیمتی بالاتر خریداری کند - از ما به التفاوت قیمت نقد و نسیه منتفع می­شود؛ در نتیجه یک جریان درآمدی از طرف افراد خیر به سود افراد نیازمند شکل می­گیرد.

 

صندوق قرض الحسنه - که جریان جذب و اعطای قرض الحسنه را بین دو گروه صاحبان وجوه مازاد و نیازمندان فعال می­کنند - در حقیقت توزیع مجددی نسبت به درآمدها به وجود می­آورند و در مجموع، توزیع در آمدها و ثروت­ها در جامعه را عادلانه­تر می­کنند. واین است هنر افرادی  چون رحیم قاسمی ، مدیر عامل جوان و توانمند موسسه قرض الحسنه جوانان خیر در یک دهه فعالیت خود توانسته است سنت قرض الحسنه را در شمال غرب کشور بسط و گسترش داده و در حال حاضر با بیش از ۵۷ شعبه در استانهای آذربایجان شرقی و غربی ، اردبیل و کردستان و با بیش از ۸۵۰ نفر کارمند به فعالیت افتخار آمیز خود ادامه دهد.

.  در یک جمع­بندی می­توان اثبات کرد که اگر تاثیر عمل­کرد صندوق­های قرض الحسنه  ، برنامه­ریزی و کنترل شود، وجود صندوق­ها و عمل­کرد سالم و صحیح آن­ها می­تواند نقش بسیار مثبتی بر کل اقتصاد جامعه داشته باشد وحتی در ایجاد کار واشاغال هم موثر باشد.چنانکه مدیر عامل جوان و توانمند موسسه قرض الحسنه جوانان خیر  با ااشتغال زایی برای ۸۵۰ نفر جوان در شمال غرب کشور ، سهم بسزایی در رفع معضل بیکاری در این منطقه از کشور داشته و بدون شک کار آفرین نمونه کشوری می باشد.

 

فرهنگ غنی اسلامی با برانگیختن انگیزه­های معنوی درصدد تنظیم رفتارهای اقتصادی در جهت رفع نیازهای اجتماعی است. در این میان شاید قرض الحسنه تنها موردی است که در مقام پاداش از صدقه پیشی می­گیرد به گونه­ای که پیامبر اکرم(ص) می­فرمایند: «شب معراج بر درب بهشت، این نوشته را دیدم: صدقه به ده برابر و قرض به هجده برابر پاداش داده می شود».2

امام باقر(ع) فرمود: «کسی که به دیگری قرض بدهد تا در وقتِ وسعتِ مالی، آن را باز پس دهد، در این مدت مال او به­عنوان صدقه محسوب می‌شود و خودش نیز ثواب عبادت با ملائکه را دارد».3

در برخی احادیث وارد شده است: «علی باب الجنه مکتوب القرض ثمانیه عشر و الصدقه بعشر و ذلک لان القرض لا یکون الا فی ید المحتاج و الصدقه ربما وقعت فی ید غیر محتاج4 - حضرت امام صادق(ع) فرموده است: - بر درب بهشت نوشته شده، که پاداش صدقه ده و پاداش قرض هجده؛ زیرا قرض همیشه در دست افراد نیازمند قرار می­گیرد ولی صدقه گاهی در دست افراد غیرمحتاج قرار می­گیرد.»

پیامبر خدا(ص) فرمود: «هر کس به برادر مؤمنش قرض دهد، به ازای هر درهم آن، به وزن کوه­های احد، رضوی و طور سینا، حسنات در ترازوی اعمال وی نهاده می­شود و اگر پس از فرا رسیدن مهلت با او مدارا کند، از پل صراط بدون رسیدگی به حساب، چون برق سریع و درخشنده می­گذرد و هیچ عذابی نمی­بیند و هر کس که برادر مسلمانش از وی یاری طلبد امّا او قرض ندهد، هنگامی که پروردگار نیکان را پاداش می­دهد، بهشت را بر او حرام می­سازد.5

همه­ی گناهان شهید مورد بخشش قرار می گیرد، غیر از دِین او که تا زمان پرداخت، همچنان مانع از داخل شدن او به بهشت می­گردد.6

البته قرض­دهنده بر اساس اعتقاد به ارزش­های دینی یا حس نوع­دوستی به این عمل نیکو اقدام می­کند و با کسب ثواب اخروی یا ارضای حس نوع­دوستی، مطلوبیت کسب می­کند اما در هر حال اثر خارجی این رفتار اقتصادی، چشم­پوشی از درآمد فرصت استفاده از وجوه، توسط صاحبان ثروت و انتقال آن به نیازمندان است؛ یعنی انتقال درآمد از طبقات بالای درآمدی به سطوح پایین­تر جامعه و در نتیجه بهبود توزیع درآمدها و شاخص ضریب جینی و مانند آن. 

پیاده‌سازی قرض‌ الحسنه با برنامه‌های مدرن در اموری مشخص و با شرط‌های خاص، می‌‌تواند زمینه­ی مشارکت عمومی و کاهش آثار سوء مداخله­ی دولت در اقتصاد را به همراه داشته باشد. البته به­طور معمول، قرض‌ الحسنه با ریسک عدم بازپرداخت همراه است. بنابراین با توجه به وظیفه­ی دولت در نظارت بر فعالیت‌های بخش خصوصی جهت اجرای احکام و جلوگیری از انحراف از اهداف اقتصادی، دولت می­تواند با دخالت در قرض‌ الحسنه به عنوان یک نهاد ناظر و حامی، حاضر باشد. همچنین در قرض ‌الحسنه توجه ویژه‌ای به توان اقتصادی افراد جامعه شده است و وظیفه­ی تأمین نیازهای جمعی زندگی افراد به عهده­ی مردم گذاشته شده است تا با استفاده از ابزار قرض، به صورت تدریجی نسبت به رفع نیازهای هم و ایجاد توزیع مناسب‌تر درآمدها کمک کنند.

 

نتیجه اینکه با توجه به رشد  قرض الحسنه جوانان خیر این کار و پروژه می تواند بعنوان یک نمونه موفق برای سایر نقاط کشور نیز معرفی شود.

اینجانب بالشخصه از طریق مسابقه وبلاگ نویسی با این موسسه آشنا شدم و بر خود بالیدم که چنین جوانان برومند ، با جربزه و متفکری در کشورم وجود دارند که می توانند چنین نقش موثری در اقتصاد جامعه و مردم داشته باشند.

نگاهی کوتاه به عملکرد این موسسه می تواند ،بعنوان الگویی برای سایر نقاط کشور مورد استفاده قرار گیرد.

امید است جوانان سایر مناطق نیز با پیروی از این الگو و استفاده از تجارب جوانان این موسسه بتوانند این سنت نیک را در این کشور اسلامی گسترش دهند.

من در همین جا بعنوان یک همنوع از مدیر و مسولان این موسسه تقا ضا میکنم تجارب خود را به صورت  مکتوب در سایت انتشار دهند. همچنین در کتابی به چاپ برسانند و در قالب لوحهای فشرده و فیلم در اختیار سایر همو طنان قرار دهند.

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم آبان 1390ساعت 18:47  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

آرمانهای موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر

ما بر این باور هستیم که باید بهترین باشیم و این تعهدی است که ما نسبت به کار داریم و بر این اساس عمل می کنیم. آرمان و باورهای ما راه آینده را تعیین می نماید. آرمان بلند ما این است:
موسسه جوانان خیّر جهانی خواهد شد
باورهای ما مسیر آینده را برای تحقق این آرمان بزرگ مشخص می نماید. ما باور داریم که:
1. خدا؛ جهت همه کارها و برنامه های ما خداست و در همه امور به او تکیه داریم.
2. کارکنان؛ ارزشمندترین سرمایه سازمان برای رسیدن به موفقیت کارکنان می باشند.
3. مشتری؛ دلیل وجودی سازمان ما برطرف نمودن خواسته های مشتریان است.
4. کیفیت فراگیر؛ تنها راه ماندن در عرصه رقابت کیفیت می باشد که شامل کیفیت خدمات و کیفیت فرایندهای کاری می باشد.
5. نوآوری و خلاقیت؛ ارایه خلاقانه ترین طرحها و خدمات مالی مزیّت اصلی ما است.
ما نسبت به آنچه می توانیم بکنیم به خود می بالیم، مایه افتخار ما این است که بگوییم چه هستیم و چه می خواهیم بشویم. ما با دیگران تفاوت داریم و به این گفته اهمیت قائل هستیم. ما بر این باوریم که نه تنها باید جهانی بشویم بلکه باید در جهان اولین و بهترین باشیم چرا که خواستن، توانستن است و ما می توانیم. 

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم آبان 1390ساعت 19:54  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

اسامی برندگان جوایز ویژه پانزدهمین دوره حساب های ویژه طرح ایثار اعلام شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، اسامی و شماره حساب برندگان جوایز ویژه پانزدهمین دوره حساب های ویژه طرح ایثار اعلام شد.
گفتنی است موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در پانزدهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار به منظور قدردانی از توجه هموطنان به سنت پسندیده قرض‌الحسنه جوایز نقدی و غیر نقدی را برای سپرده‌گذاران این حساب‌ها در نظر گرفت.
بر اساس این گزارش، 50 دستگاه خودرو سواری پژو پارس، 25 دستگاه خودرو سواری پژو 206، 25 دستگاه خودروی سواری پراید، 100 فقره تسهیلات خرید خودرو هر یک به میزان 150 میلیون ریال، 1391عدد ربع سکه بهار آزادی، 1391 جایزه یک میلیون ریالی در سبد جوايز پانزدهمین دوره قرعه‌كشي ویژه حساب‌های طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر قرار گرفت.
همچنین به فردی که بیشترین مشارکت  و سپرده گذاری را در این امرخیر داشته باشد جایزه ویژه  250 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.
اعضای محترم و صاحبان حساب‌ طرح ایثار می توانند به منظور دسترسی به لیست اسامی برندگان جوایز پانزدهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار در این قسمت کلیک نمایند.


جستجو در لیست اسامی برندگان جوایز پانزدهمین دوره قرعه‌کشی ویژه حساب‌های طرح ایثار

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم آبان 1391ساعت 23:9  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

مراسم قرعه کشی پانزدهمین دوره حساب های ویژه طرح ایثار برگزار شد


مراسم قرعه کشی پانزدهمین دوره حساب های ویژه طرح ایثار برگزار شد

 مراسم قرعه کشی پانزدهمین دوره قرعه کشی حساب های ویژه طرح ایثار طبق اعلام قبلی مقارن با عید سعید قربان برگزار شد و اسامی برندگان خوش شانس این دوره مشخص گردید.
به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، اسامی برندگان خوش شانس در دو مرحله به شرح ذیل اعلام خواهد شد:
جوایز عمومی این دوره از حساب های طرح ایثار سیزدهم آبان ماه جاری و مصادف با عید سعید غدیر خم و اسامی برندگان جوایز ویژه (خودرو) روز بیستم آبان ماه اعلام می گردد.
بر اساس این گزارش، 50 دستگاه خودرو سواری پژو پارس، 25 دستگاه خودرو سواری پژو 206، 25 دستگاه خودروی سواری پراید، 100 فقره تسهیلات خرید خودرو هر یک به میزان 150 میلیون ریال، 1391عدد ربع سکه بهار آزادی، 1391 جایزه یک میلیون ریالی در سبد جوايز پانزدهمین دوره قرعه‌كشي حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر قرار دارد. همچنین به فردی که بیشترین مشارکت و سپرده گذاری را در این امر خیر داشته باشد جایزه ویژه 250 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.
این گزارش می افزاید: منافع حاصل از سپرده‌های طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در قالب خدمات اجتماعی و در جهت رفع نیازهای ضروری افراد نیازمند جامعه هزینه می گردد که از آن جمله می توان به کمک به زلزله زدگان زلزله اخیر آذربایجان، آزادسازی زندانیان معسر مالی، کاروان اهدای جهیزیه به نوعروسان خانواده های بی بضاعت، بازسازی اماکن مقدس و... اشاره نمود.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم آبان 1391ساعت 22:32  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

انتصابات در سمت مدیران اداری موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر بر اساس حکم مدیر عامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، مسوولین جدید ادارات حقوقی، مدیریت منابع انسانی، معاملات و سرمایه گذاری، حسابداری، آمار و تسهیلات، بازرسی، پشتیبانی و خدمات، سرپرست حوزه آذربایجان غربی و مسوول یکی از شعب موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر معرفی و مشغول به فعالیت شدند.

مسوول اداره روابط عمومی و بازاریابیآقای سعید حسن زاده کیانی طی حکمی از سوی مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیر به عنوان مسوول اداره روابط عمومی و بازاریابی موسسه منصوب گردید.


مسوول اداره معاملات و سرمایه گذاریآقای سجاد قلیزاده به عنوان مسوول اداره معاملات و سرمایه گذاری در معاونت امور مالی و سرمایه گذاری موسسه منصوب گردید. 

 مسوول اداره حسابداریآقای خیراله اسدپور به عنوان مسوول اداره حسابداری در معانت مالی و سرمایه گذاری موسسه منصوب گردید.

مسوول اداره حقوقیآقای قادر جشن ساز هم به عنوان مسوول اداره حقوقی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر معرفي و مشغول به فعالیت شد.

مسوول اداره آمار و تسهیلاتخانم شهلا احمد نژاد  هم به عنوان مسوول اداره تازه تاسیس آمار و تسهیلات معاونت مالی و سرمایه گذاری موسسه قرض الحسنه جوانان خیرّ معرفی و مشغول به فعالیت گردید.

اداره مدیریت منابع انسانی آقای حسین ظروفی به عنوان مسوول اداره مدیریت منابع انسانی معاونت اداری و پشتیبانی موسسه معرفی گردید.

 

 مسوول اداره پشتیبانی و خدماتآقای مهدی چوبینه به عنوان مسوول اداره پشتیبانی و خدمات در معاونت اداری و پشتیبانی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر معرفی و مشغول به فعالیت گردید.

 

 مسوول اداره بازرسیآقای قنبررزم آرا به عنوان مسوول اداره بازرسی در معاونت بازرسی و حقوقی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر معرفی و مشغول به فعالیت گردید.

 

سرپرست حوزه آذربایجان غربی  آقای اکبر صفاتی به عنوان مسوول جدید سرپرستی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در حوزه آذربایجان غربی معرفي و مشغول به فعالیت شد.

 
مسوول شعبه سراب آقای عارف عارف پور به عنوان مسوول شعبه سراب معرفی و مشغول به فعالیت شد که برای ایشان نیز موفقیت آرزو می نماییم.  

مدیر عامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیر دراحکام صادره با اشاره به تخصص و تعهد و تجربیات ارزنده و سوابق مدیریتی افراد فوق خاطرنشان کرده، امید می رود با اتکال به خداوند سبحان و با سرلوحه قرار دادن اخلاق، معنویت و بهره گیری از توان علمی و تجربی مدیریتی خود در راستای نیل به اهداف عالی موسسه  گامهای موثری بردارید.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم شهریور 1391ساعت 13:17  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

19 و 20 شهریور ماه برگزار می شود؛ اولین آزمون بانکداری تخصصی در موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

19 و 20 شهریور ماه برگزار می شود؛ اولین آزمون بانکداری تخصصی در موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

مسوولین و کارکنان شعب موسسه قرض الحسنه جوانان خیّرطی روز های 19 و 20 شهریور ماه در اولین آزمون تخصصی اصول بانکداری شرکت می کنند.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، معاون امور شعب موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با اعلام این خبر گفت: چندی پیش با همکاری سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان یک دوره آموزشی تخصصی بانکداری برای کلیه پرسنل شعب موسسه جوانان خیّر برگزار شد که آزمون پایانی این دوره طی روز های 19 و 20 شهریور ماه برگزار خواهد شد.


اصغر قائمی برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی بانکداری را از الزامات مؤسسه دانست و گفت: هدف از برگزاری این قیبل دوره‌ها آشنایی و ارتقاء سطح کیفی دانش علمی و عملی و نيز افزايش آگاهی کارکنان نسبت به علوم بانکداری و اقتصادی است.


وی افزود:در اين دوره آموزشی که با همکاری سازمان مدیریت صنعتی استان برگزار شده است، به شرکت کنندگان در  محورهای تعریف و تاریخچه پول، انواع سپرده ها، نقش حجم و سرعت گردش پول در اقتصاد، نقدینگی بانک‌ها، مروری بر وظایف بانک مرکزی و بانک‌های تجاری و تخصصی، تعریف مؤسسات غیر بانکی و شرکت‌های سهامی و .... آموزش های لازم داده شد.


معاون امور شعب موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، بر اهمیت امر آموزش و فراگیری علوم و فنون مرتبط روز در موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر تاکید و این موسسه را یک موسسه مالی دانش محور دانست و به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی توصیه کرد کوشش کنند خود را به دانش روز مجهز کنند.


وی با اشاره به اینکه شرکت کلیه پرسنل شعب در حوزه های چهار گانه دراین آزمون الزامی می باشد گفت: به کسانی که در این آزمون حد نصاب لازم را کسب نمایند گواهینامه پایان دوره از سوی سازمان مدیریت صنعتی استان اعطا خواهد گردید.


قائمی، همچنین وجود روحیه وفاداری و تعلق خاطر نیروی کار به موسسه و اهداف آن را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد :مدیریت موسسه تلاش دارد با ایجاد انگیزه‌های متنوع، زمینه مناسب برای دلبستگی و وفاداری کارکنان خود فراهم آورد و در مقابل از کارکنان خود توقع دارد بیشترین تلاش را به عمل آورند تا موسسه به تامین منافع مشتریان، و کارکنان که اهداف راهبردی ما را تشکیل می‌دهند دست یابد.


معاون امور شعب موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در ادامه سخنان خود بر لزوم کاربردی بودن آموزش در این موسسه تاکید کرد و افزود به منظور تحقق این امر، مدیریت موسسه تصمیم گرفت برای برگزاری دوره بانکداری، از اساتید سازمان مدیریت صنعتی استان که هر یک از دانش تئوریک بالا و تجربه کار در سیستم بانکی کشور بهره برده‌اند استفاده کند و این ابتکار، فرصتی را برای شرکت کنندگان در این دوره آموزشی فراهم ساخت تا آنچه را به صورت تئوریک  فراگرفته‌اند در عمل تجربه کنند و به کار بندند.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم شهریور 1391ساعت 20:30  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

قرعه کشی طرح ويژه رمضان موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر همزمان با میلاد امام رضا (ع)

قرعه کشی طرح ويژه رمضان موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر همزمان با میلاد امام رضا (ع)

مراسم قرعه کشی طرح ویژه رمضان موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر،  روز هفتم مهر همزمان با میلاد خجسته امام هشتم شیعیان انجام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر،  معاون امور شعب موسسه با اعلام این خبر گفت: این  موسسه به منظور قدردانی از حسن اعتماد همو‌طنان عزیز و در راستای سیاست‌های حمایتی و فرهنگی خود برای بهره‌مندی عموم مردم عزیز از منافع این موسسه، ‌طرح ویژه ماه مبارک رمضان را اجرا کرد که بر اساس این طرح برای 1000  نفر از هموطنان عزیزی که در این طرح ویژه سپرده‌گذاری نموده اند به قید قرعه وام‌ 30 میلیون ریالی اعطا می شود.
اصغرقائمی با اشاره به اینکه موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر طبق سنت حسنه سال‌هاي قبل امتيازات ويژه‌اي به اعضا و مشتریان محترم خود اعطا مي‌نماید، افزود: بر این اساس مراسم قرعه کشی طرح ویژه ماه مبارک رمضان این موسسه روز هفتم مهر ماه و همزمان با میلاد پربرکت امام هشتم شیعیان  برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: بر این اساس به 1000 نفر از هموطنانی که دراین طرح سپرده گذاری نموده اند به قید قرعه 30 میلیون ریال تسهیلات بدون سود و باکارمزد 4 درصد و با اقساط 25 ماهه اعطا خواهد گردید که اسامی برندگان بعد از برگزاری مراسم قرعه کشی به اطلاع هموطنان عزیزخواهد رسید.
معاون امور شعب موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با اعلام اینکه انتظارات مشتريان و ارج نهادن به اعتماد آن‌ها از مهم‌ترين عوامل جهت تحقق اهداف سازماني موسسه جوانان خیّر است، افزود: استقبال پرشور مشتریان از طرح ویژه رمضان این موسسه نشان داد که مردم اعتماد خاصی به این موسسه دارند و جایگاه جوانان خیّر در میان مردم خدشه ناپذیر است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم شهریور 1391ساعت 2:14  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

طرح ويژه موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به مناسبت ماه مبارک رمضان

طرح ويژه موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به مناسبت ماه مبارک رمضان

موسسه قرض‌الحسنه جوانان خيّر به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و میلاد پربرکت و خجسته  کریم اهل بیت حضرت امام حسن (ع‌) و طبق سنت حسنه سال‌هاي قبل امتيازات ويژه‌اي به اعضا و مشتریان محترم خود اعطا مي‌نماید.
به گزارش روابط عمومی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر، معاون امور شعب موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با اعلام این خبر گفت: این  موسسه به منظور قدردانی از حسن اعتماد همو‌طنان عزیز و در راستای سیاست‌های حمایتی و فرهنگی خود برای بهره‌مندی عموم مردم عزیز از منافع این موسسه، ‌طرح ویژه ماه مبارک رمضان و میلاد خجسته حضرت امام حسن (ع) را اجرا می‌کند.
اصغر قائمی افزود: موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در راستاي فراهم‌ساختن زمينه‌ي مساعد براي بهره‌مندی  مشتریان این موسسه از فضائل و برکات ماه مبارک رمضان برای همشهریان عزیزی که در این طرح ویژه سپرده‌گذاری نمایند به قید قرعه وام‌های 30 میلیون ریالی اعطا می‌کند.
وی ادامه داد: بر این اساس به 1000 نفر از هموطنانی که دراین طرح سپرده گذاری نمایند به قید قرعه 30 میلیون ریال تسهیلات بدون سود و باکارمزد 4 درصد و اقساط 25 ماهه اعطا خواهد گردید.
وی مهلت افتتاح حساب و بهره‌مندی همشهریان از این طرح  را 7/5/91 الی 14/5/91 اعلام کرد.
معاون امور شعب موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با اعلام اینکه، انتظارات مشتريان و ارج نهادن به اعتماد آن‌ها از مهم‌ترين عوامل جهت تحقق اهداف سازماني موسسه جوانان خیّر است افزود: از اين‌رو موسسه دايماً به دنبال راهكارهاي نوين در جهت ارج نهادن به مشتريان  عزیز خود مي باشد و اجرای طرح ویژه ماه مبارک رمضان در این راستاست.
وی ادامه داد: اجراي چنين طرح‌هايي رضايت‌مندي و وفاداري مشتريان را به دنبال دارد.
بر اساس این گزارش، شهروندان و اعضا محترم موسسه جهت بهره مندي از امتيازات ويژه این طرح  مي‌توانند با مراجعه به هريك از شعب این موسسه به افتتاح حساب یا تکمیل موجودی خود اقدام نمایند.
این گزارش می‌افزاید افتتاح حساب در این طرح برای عموم آزاد است و  در مورد استفاده از طرح فوق هیچ‌گونه محدودیتی برای افراد وجود ندارد و هر فرد می‌تواند چندین حساب به نام خود داشته و از امتیاز آن طبق شرایط موسسه استفاده نماید.
شایان ذکر است حداقل موجودي جهت بهره مندی از طرح ماه مبارک رمضان موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر یک میلیون ريال مي باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مرداد 1391ساعت 2:33  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

اخبار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مرداد 1391ساعت 15:10  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

عضویت بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر از هموطنان در موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر:

موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر طی یک دهه فعالیت خود توانسته است جایگاه قابل قبولی در شمالغرب کشور داشته و در حال حاضر در چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و کردستان فعالیت می نماید.

جوانان خیّر زمانی محبوبیت دوچندان در میان مردم آذربایجان برای خود کسب کرد که مالکیت 30 درصدی باشگاه بزرگ و پرطرفدار تراکتورسازی را به دست آورد و رحیم قاسمی مدیرعامل جوانان خیّر در مراسم خرید 30درصد سهام باشگاه تراکتورسازی گفت: «هدف ما از کمک مالی و خرید سهام باشگاه تراکتورسازی، شاد کردن هواداران و مردم فهیم آذربایجان است.»

متاسفانه چند صباحی است هجمه های ناجوانمردانه بار دیگر بر علیه موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر شروع شده است و جالب این که در برابر این گونه هجمه ها، تمامی شعب موسسه در چهار استان به فعالیت روزمره خود  ادامه داده و مردم این چهار استان بدون توجه به این گونه هجمه ها همچنان از طرح های این موسسه استقبال می کنند و این امر باعث شگفتی کارشناسان مالی و بانکی شده است. چون فقط یکی از این هجمه ها کافی است که نسخه یک موسسه مالی را در هم بپیچد!

برای آگاهی هر چه بیشتر مردم و تنویر افکار عمومی، مهندس رحیم قاسمی مدیرعامل موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر طی مصاحبه ای به سوالات ذیل  پاسخ گفتند:

•       آقای قاسمی از عملکرد موسسه طی یک دهه اخیر چگونه دفاع می کنید؟

در وهله اول جا دارد از حسن اعتماد مردم عزیز چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و کردستان  تقدیر و تشکر نمایم که با رد شایعات و بدون توجه به هجمه های ناجوانمردانه ، هم چنان مشتریان پرو پا قرص این موسسه هستند و بدون شک موسسه پاسخ گوی اعتماد این عزیزان بوده و خواهد بود.

موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با گستره 60 شعبه و داشتن بیش از یک هزار نفر پرسنل مجرب، متعهد و صدیق در چهار استان توانسته است عملکرد مطلوب و درخور تحسینی ارایه نماید.

جذب منابعی بالغ بر 1500 میلیارد تومان و اعطای وام قرض الحسنه بالغ بر 2000 میلیارد تومان و نیز عضویت بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر از هموطنان در این موسسه نشان از جایگاه ویژه و ممتاز جوانان خیّر می باشد.

پیشرفت روزافزون موسسه جوانان خیّر و گسترش دامنه فعالیت آن و ارتقای کمی و کیفی و اقبال عمومی مردمی نسبت به موسسه و افزایش چشمگیر تعداد سپرده گذاران و منابع مالی و سیر صعودی آن مستنداتی است در راستای دفاع از عملکرد موفق این موسسه طی یک دهه اخیر .

•       در ارتباط با شایعات و هجمه هایی که بر علیه موسسه صورت می گیرد، لطفا توضیح دهید.

موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با اخذ مجوز از مرجع ذی صلاح وقت تاسیس گردیده و شروع به فعالیت کرده است. پیرو مصوبه قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی  لزوم مطابقت فعالیت صندوق های قرض الحسنه، موسسات مالی و اعتباری و بانک ها با آیین نامه ها و دستورالعمل های صادره بانک محترم مرکزی، مدیریت موسسه در خصوص اخذ مجوز لازم و تبدیل به موسسه مالی و اعتباری اقدام نموده و طی دستورالعمل و فرآیند ابلغی بانک مرکزی کلیه مراحل مربوطه را انجام داده است و در همین راستا مبلغ 450 میلیارد ریال به عنوان بخشی از سرمایه تاسیس موسسه، به حساب اعلامی بانک مرکزی واریز گردیده است و متاسفانه برغم گذشت قریب دو سال، به بهانه های واهی و برخلاف فرآیند مربوطه مجوز موسسه صادر نگردیده است و جالب است بدانید علیرغم انجام کلیه تعهدات از طرف موسسه، برخی از مسوولین در اقدامی غیرمسوولانه و موضع گیری علیه این موسسه در جبهه بدخواهان موسسه قرار گرفته و اقداماتی بر علیه این موسسه انجام می دهند.

اعتبار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر اعتماد مردم است و جالب است بدانید با وجود شایعات مخرب در  رسانه ها و فضای مجازی، مردم همچنان با اطمینان خاطر به شعب موسسه مراجعه می نمایند و همچنان از طرح های این موسسه استقبال می کنند.

لازم به ذکر است برای بازدید به یکی از شعب رفته بودم و در همین شعبه ازدحام مراجعین به حدی بود که مدت انتظار یک مشتری برای دریافت و پرداخت بیش از یک ساعت طول می کشید، شخصا با چند تن از مشتریان در ارتباط با خدمات موسسه و شایعات سوال کردم، یکی از مشتریان که خود را کارمند دولت معرفی می کرد، گفت: "من زندگی خود را مدیون وام های 4 درصد موسسه جوانان خیّر می دانم  و تاکنون بیش از 30 میلیون تومان از این موسسه وام گرفته ام و برکتی که وام های این موسسه به زندگی من بخشیده است غیرقابل توصیف است و من به این هم آگاهی دارم که من هم با سپرده گذاری در این موسسه در امور خیرخواهانه موسسه در اهدای جهیزیه و آزادسازی زندانیان و... سهیم هستم."

وی با قاطعیت گفت:" آقای قاسمی از شایعات ناجوانمردانه هراسی نداشته باشید و مطمئن باشید که کار برای خدا و خلق خدا دلسردی ندارد. "

لازم است اشاره نمایم ، مدیریت و اعضای محترم هیات مدیره این موسسه با رد کلیه شایعات اعلام می نماید ، هیچ گونه مستند قانونی و یا حکم قضایی مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت موسسه ارایه نشده است و با توجه به توان مدیریتی موسسه و بهره مندی از پرسنل مجرب و سایر امکانات در راستای دفاع از حقوق سپرده گذاران، موسسه به جد ضمن طی فرآیند مربوطه، در صدد اخذ مجوز موسسه مالی اعتباری می باشد و کما فی السابق با تمام توان در خدمت عموم مردم منطقه و سپرده گذاران و اعضای خود می باشد.

•       چندی پیش مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری کوثر، مطلبی بر بدهی 100 میلیاردی موسسه و عدم ادغام آن بیان کرده بود، لطفا در این مورد توضیح دهید.

اتفاقا به موضوع جالبی اشاره کردید، بعضی از آقایان در این آشفته بازار سعی می کنند از آب گل آلود ماهی بگیرند، متاسفانه ادعای مدیرعامل محترم این موسسه بیشتر به طنز شبیه است تا واقعیت!

بنا به گفته مدیرعامل این موسسه، در حال حاضر 200 شعبه فعال و تقریبا 1200 کارمند در سراسر کشور فعالیت می کنند و بطور حتم با منابعی کمتر از منابع جوانان خیر ، در مقابل موسسه جوانان خیّر در چهار استان با 60 شعبه و یک هزار کارمند و منابعی بالغ بر 1500 میلیارد تومان و اعطای وام قرض الحسنه بالغ بر 2000 میلیارد تومان و نیز عضویت بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر فعالیت می کند و مقایسه همین آمار نشان از حجم کاری و تعداد مشتریان و مراجعه کنندگان دو موسسه را نشان می دهد، لذا بدیهی است در صورت مطرح شدن بحث ادغام، این موسسه مالی و اعتباری کوثر است که با توجه به جایگاهش باید در موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر ادغام شود.

لازم به توضیح است در راستای اجرای طرح ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی و سیاست های بانک محترم مرکزی مبنی بر کوچک کردن حجم این بازار از طریق ادغام موسسات مالی بزرگ در یکدیگر، مذاکرات و پیشنهاداتی از طرف برخی موسسات به ویژه از طرف موسسه مالی و اعتباری کوثر با موسسه جوانان خیّر صورت گرفته بود که از طرف موسسه جوانان خیّر با قاطعیت تمام رد شد.

ادعای کذب مدیرعامل موسسه مالی اعتباری کوثر مبنی بر بدهی 100 میلیاردی عملی غیر اخلاقی است  و هیچ موسسه ای حق ندارد برای دیگر موسسه ها تعیین تکلیف نماید، اگر مدیرعامل این موسسه مستنداتی مبنی بر بدهی 100 میلیاردی جوانان خیّر دارند، خواهش می کنیم آن را ارایه نمایند تا به اطلاع عموم مردم برسد.

مردم واقعیت ها را می پذیرند و به خدمات موسسه جوانان خیّر اعتماد و اطمینان دارند و به شایعات توجه چندانی ندارند. مردم با بررسی عملکرد موسسه طی سال های گذشته که بیانگر روند معقول موسسه در کسب سود می باشد و ادعای موسسه کوثر را بیشتر به عنوان طنز قبول دارند تا یک واقعیت!

•       حمایت نمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی چگونه است؟

خیلی ها، اعم از افراد حقیقی و حقوقی که با بودن جوانان خیّر منافع خویش را در خطر می بینند، دوست ندارند و نمی خواهند جوانان خیّر وجود داشته  باشد! ولی اصل خواسته مردم است که می خواهند جوانان خیّر باشد تا از خدمات آن همچنان بهره مند شوند و در نتیجه نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی با آگاهی بر این واقعیت به موقع وارد عمل شده و طی نامه ای با بیش از 40 امضا به رییس جمهور ارسال کرده و ضمن حمایت قاطع خود از این موسسه خواستار تبدیل شدن به موسسه مالی اعتباری شدند.

نمایندگان مجلس در نامه خود اذعان داشتند، «حسن عملکرد موسسه و رضایت عمومی و جایگاه بالای اجتماعی و مردمی و دارا بودن پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بنگاه های اقتصادی سالم و مطلوب است.»

حتی کمیسیون اقتصادی مجلس به موضوع ادغام های موسسات مالی و اعتباری و بانک ها ورود پیدا کرده است و آقای فتحی پور رییس کمیسیون اقتصادی تاکید کرده است،" ادغام موسسات سهامی عام با زور یا دستور و بدون رضایت خلاف است. ایشان بر این عقیده است با توجه به تاثیراتی که در ذهن مردم و بازار سرمایه می گذارد باید با رعایت همه شرایط و جهات و با تفاهم باشد تا خللی در بازار سرمایه و اطمینان مردم به وجود نیاید."

•       با توجه به پتانسیل های اقتصادی در شمالغرب کشور ، چرا این منطقه برخلاف اصفهان، مشهد و... از داشتن بانک خصوصی و یا موسسه مالی اعتباری محروم است؟

اتفاقا به نکته بسیار جالب و مهمی اشاره کردید، ما هم بر این عقیده هستیم، منطقه شمالغرب کشور، دارای پتانسیل های اقتصادی بوده و زیبنده نیست مناطق شمالغرب کشور ایران اسلامی که سرشار از منابع عظیم انسانی و مالی است، دارای موسسه پولی و بانکی مستقل نباشد.

با توجه به پتانسیل های بالقوه موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر و اعتماد و اطمینان مردم شمالغرب کشور به این موسسه، امیدوار هستیم اولین موسسه مالی و اعتباری باشیم که با حمایت مردم و همکاری مسوولین و نمایندگان محترم مجلس، حقانیت خویش را به اثبات برسانیم.

•       آقای قاسمی ضمن تشکر از این که در این مصاحبه شرکت کردید، در پایان حرف ناگفته:

من هم تشکر می کنم که مطبوعات منطقه با توجه به حساسیت موضوع ، دقت نظر دارند و مسایل این موسسه را پی گیری می کنند.

موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر هم چنان به فعالیت خود ادامه می دهد و این نوید را به مردم شریف منطقه می دهم با تبدیل این موسسه به موسسه مالی و اعتباری، وام های قرض الحسنه و امور خیریه آن همچنان  ادامه خواهد داشت و به لطف الهی با قدرت تمام در خدمت مردم منطقه هستیم و خواهیم بود.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مرداد 1391ساعت 15:9  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

تمدید مهلت افتتاح و تکمیل موجودی پانزدهمین دوره قرعه کشی حساب های ویژه طرح ایثار تا پایان مردادماه

مهلت افتتاح و تکمیل موجودی پانزدهمین دوره قرعه کشی حساب های ویژه طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر تا پایان وقت اداری 31 مردادماه سال 1391 تمدید شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیر، به دنبال استقبال چشمگیر هموط
نان عزیز از طرح ایثار و به منظور قدردانی از حسن توجه آنها به سنت پسندیده قرض الحسنه، مهلت افتتاح و تکمیل موجودی پانزدهمین دوره از حسابهای این طرح تا پایان وقت اداری مورخ 31 مردادماه سال جاری تمدید گردید.
بر اساس این گزارش، با تمدید مهلت افتتاح و تکمیل موجودی حسابهای این طرح، هموطنان علاقه مند به حضور در این طرح می توانند با مراجعه به یکی از  شعب این موسسه، نسبت به افتتاح حساب و یا تکمیل موجودی خود اقدام نمایند.
این گزارش می افزاید: به دلیل اختصاص منابع این طرح در امور خیریه از جمله کمک رسانی به افراد نیازمند، آزادسازی زندانیان مالی غیر عمد، درمان بیماران خاص، اعطای وام های بلاعوض  و.... هموطنان عزیز خصوصا خیرین محترم استقبال چشمگیری از این طرح داشته اند.
گفتنی است موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در پانزدهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های طرح ایثار و به منظور قدردانی از توجه هموطنان به سنت پسندیده قرض‌الحسنه میلیاردها ریال جوایز نقدی و غیر نقدی را برای سپرده‌گذاران این حساب‌ها در نظر گرفته است.
جوایز پانزدهمین دوره قرعه کشی حساب های ویژه طرح ایثار به این شرح می باشد:
50 دستگاه خودرو سواری پژو پارس، 25 دستگاه خودرو سواری پژو 206، 25 دستگاه خودروی سواری پراید، 100 فقره تسهیلات خرید خودرو هر یک به میزان 150 میلیون ریال، 1391عدد ربع سکه بهار آزادی، 1391 جایزه یک میلیون ریالی در سبد جوايز پانزدهمین دوره قرعه‌كشي ویژه حساب‌های طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر قرار گرفت.
همچنین به فردی که بیشترین مشارکت  و سپرده گذاری را در این امرخیر داشته باشد جایزه ویژه  250 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مرداد 1391ساعت 15:8  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

هیچ مستند قانونی و یا حکم قضایی مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر وجود ندار

هیچ مستند قانونی و یا حکم قضایی مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر وجود ندارد.

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، پیرو اخبار منتشره در برخی از سایت های خبری، با مضامین واگذاری موسسه، غیرقانونی بودن موسسه و... در راستای تشحیذ و تنویر اذهان عمومی موارد ذیل باطلاع کلیه مردم منطقه و خصوصا سپرده گذاران محترم می رسد:
پیشرفت روزافزون موسسه و گسترش دامنه فعالیت آن و ارتقاء کیفی و کمی و اقبال عمومی مردمی نسبت به موسسه و افزایش چشمگیر تعداد سپرده گذاران و منابع مالی و سیر صعودی آن؛ بدخواهان و رقبای موسسه را برآن داشته است تا در معاندت و سنگ اندازی در مسیر پیشرفت آن، از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند. استفاده از کلیه طرق، امکانات، ابزارها و حتی اشخاص و مسوولین ترفندهای مورد استفاده ایشان می باشد. شایعه پراکنی منفی علیه موسسه، داغ نگه داشتن بازار شایعات و دامن زدن به آن، تفسیر نادرست و هدف دار از  برخی خبرها و اطلاعات و... از جمله همین امور می باشد. یک روز اعلام می شود «موسسه جوانان خیّر به موسسه مالی اعتباری کوثر واگذار گردید» و امروز اعلام می نمایند «موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر غیر قانونی اعلام شد.»
موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با اخذ مجوز از مرجع ذیصلاح وقت تاسیس گردیده و شروع به فعالیت نموده است. پیرو تصویب قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی و لزوم مطابقت فعالیت صندوق های قرض الحسنه، موسسات مالی و اعتباری و بانک ها با آیین نامه ها و دستورالعمل های اصداری بانک محترم مرکزی؛ مدیریت موسسه در خصوص اخذ مجوز لازم و تبدیل به موسسه مالی اعتباری اقدام نموده و طی دستورالعمل و فرایند ابلاغی بانک مرکزی کلیه مراحل مربوطه را انجام داده است. به همین منظور مبلغ 450 میلیارد ریال نیز  بعنوان بخشی از سرمایه تاسیس موسسه، به حساب اعلامی بانک مرکزی واریز گردیده است و برغم گذشت قریب دو سال، به بهانه های واهی و بر خلاف فرایند مربوطه مجوز موسسه صادر نگردیده است و متاسفانه علیرغم انجام کلیه تعهدات از طرف موسسه، برخی از مسوولین در اقدامی غیرمسوولانه و موضع گیری علیه این موسسه در جبهه بدخواهان موسسه قرارگرفته و اقداماتی علیه این موسسه انجام می دهند.
مدیریت و هیات مدیره موسسه؛ با رد کلیه شایعات مطروحه و اخبار منتشره در محیط های مجازی و سایر رسانه ها و تاکید بر کذب بودن آن ها، اعلام می دارد هیچ مستند قانونی یا حکم قضایی مبنی بر غیر قانونی بودن فعالیت موسسه ارائه نشده است. لذا با توجه به توان مدیریتی موسسه، بهره مندی از پرسنل مجرب و سایر امکانات و در جهت دفاع از حقوق سپرده گذاران، موسسه به جد ضمن طی فرایند مربوطه، در صدد اخذ مجوز  موسسه مالی اعتباری می باشد و کما فی السابق با تمام توان در خدمت عموم مردم منطقه و سپرده گذاران و اعضای خود می باشد.
شایان ذکر است کلیه اخبار مربوط به موسسه از طریق سایت اختصاصی موسسه جوانان خیّر به آدرس
www.jkh.ir اطلاع رسانی می شود.

+ نوشته شده در  شنبه دهم تیر 1391ساعت 13:29  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

9میلیارد ریال موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به باشگاه تراکتورسازی

موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در ادامه کمک های مالی خود طی روز گذشته و در فصل نقل و انتقالات نزدیک به 9 میلیارد ریال نقدینگی دیگر از بابت حق السهم خود به باشگاه تراکتورسازی تزریق کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، اسماعیل قلی پور مسوول اداره روابط عمومی این موسسه با اعلام این مطلب گفت: بعد از خرید 30 درصد از سهام باشگاه تراکتورسازی از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، حمایت همه جانبه از این باشگاه در دستور کار این موسسه قرار گرفته و در این راستا طی 6 ماه گذشته حدود 47 میلیارد ریال نقدینگی از سوی موسسه به این باشگاه تزریق شده بود که دیروز نیز طی دو مرحله نزدیک به 9 میلیارد ریال دیگر به این باشگاه پرداخت شد تا در فصل نقل و انتقالات دست باشگاه برای جذب بازیکن باز باشد.
وی با اشاره به اینکه روز گذشته در مرحله اول هفت میلیارد و هفتصد و شصت میلیون ریال و در مرحله دوم 130 میلیون تومان از سوی موسسه جوانان خیّر به باشگاه پرداخت شده است، افزود: امیدوار هستیم با تزریق این 9 میلیارد ریال نقدینگی، تراکتورسازی بدون دغدغه مالی اقدام به یارگیری کرده و با کسب نتایج خوب دل هواداران میلیونی خود را شاد کند.
مسوول روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر اضافه کرد: خرید بخشی از سهام این باشگاه از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر علاوه بر حل مشکلات مالی این تیم، دل هواداران این تیم را نیز شاد کرده است که امیدواریم با روند خوب نتیجه گیریهای تراکتورسازی در فصل آینده و همچنین رقابت های آسیایی شاهد شور و نشاط بیشتردر بین هواداران این تیم محبوب باشیم.
مسوول روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در خصوص وضعیت تراكتورسازی و انتخاب تونی اولویرا به عنوان سرمربی جدید این تیم هم گفت: این مربی پرتغالی کارنامه موفقی دارد و مربی بسیار خوبی است امیدواریم او به تراكتور كمك كند تا امسال حتما یك جام برای تماشاگران پرشورش به ارمغان بیاورد.
وی گفت: تیم تراکتور به فکر قهرمانی در لیگ برتر بود که به سراغ مربی بزرگی مثل تونی اولویرا رفت و هدف از جذب این مربی بزرگ رسیدن به قله فوتبال ایران است.
اسماعیل قلی پور افزود: تیم تراکتور نایب قهرمانی در فوتبال ایران را تجربه کرده و حالا به فراتر از این عنوان فکر می کند.
وی اضافه کرد: تراکتور از هر لحاظ پتانسیل کسب قهرمانی در ایران را دارد ضمن اینکه همانطور که بارها هم گفته ایم موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر هم در همه حال در کنار این تیم است تا در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا هم پرقدرت و آبرومند ظاهر شود.
اسماعیل قلی پور در پایان، اظهار داشت: اکنون موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در کنار باشگاه تراکتورسازی است و امیدواریم با توجه به تواناییهای فنی تیم تراکتورسازی، این تیم بتواند با موفقیتهای خود، بیش از پیش خواسته های مسوولین و هواداران خود را برآورده سازد.

+ نوشته شده در  شنبه دهم تیر 1391ساعت 13:28  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

اهداء170 مجموعه جهیزیه برای خانواده های نیازمند از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

به مناسبت نیمه شعبان و از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر اهدا می شود؛ 170 مجموعه جهیزیه برای خانواده های نیازمند در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و اردبیل
به مناسبت نیمه شعبان سالروز میلاد مبارک و خجسته  یگانه منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) کاروان اهدا جهيزيه به نوعروسان خانواده‌های نیازمند از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در ‌‌استان  های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و اردبیل به حرکت در خواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به مناسبت ایام شعبانیه به ویژه میلاد مسعود منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) تعداد 170  مجموعه جهیزیه از سوی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر به نوعروسان خانواده‌های بی‌بضاعت در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و اردبیل اهدا خواهد شد.
مسوول امورخیریه موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در مورد این کاروان پر مهر گفت: به مناسبت گرامی‌داشت ایام شعبانیه و میلاد مسعود منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، 170 مجموعه جهيزيه به نوعروسان خانواده‌های بي‌بضاعت در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و اردبیل اهدا خواهد شد كه اين اقدام در راستای حمايت از خانواده های نیازمند و براي رفع فقر و نگراني خانواده‌هاي مستضعف براي تامين جهيزيه فرزندان‌شان است.
محمدرضایوسفی با اشاره به این نکته که تهيه جهيزيه براي نوعروسان نيازمند يك سنت حسنه  است، افزود: حضور این موسسه در عرصه كمك به نيازمندان مثال زدني است و جوانان خیّر در اين عرصه همیشه  پيشگام  بوده است.
 وی اضافه کرد موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به عنوان یک بازوی قوی در جهت خدمت رسانی به قشر محروم و مستضعف جامعه فعالیت های مطلوبی ارایه کرده است.
مسوول امورخیریه موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با اشاره به اين نكته كه مشاركت در امور خير، از اولويت هاي اين موسسه مي باشد، افزود: بخش زیادی از سود حاصله از فعاليت هاي این موسسه صرف امور خيریه می شود.
وي اهداء 170 فقره جهيزيه به نوعروسان نيازمند را همزمان با میلاد امام دوازدهم(عج)، در اين راستا عنوان كرد و افزود: این موسسه هر سال به تعداد کثیری از زوج های نيازمند جهيزيه اهداء می کند كه امسال هم مبادرت به تهيه جهيزيه به افراد نيازمند نموده ايم.
یوسفی با تاکید بر این‌که اعطای این جهیزیه‌ها نه به صورت تبلیغاتی بلکه با حفظ شان و آبروی خانواده‌های عزیز و نیازمند انجام می‌پذیرد و در این کار تمام مسایل عرفی جامعه لحاظ می‌گردد، گفت: از این‌که بانی خیر برای آغاز زندگی این جوانان هستیم خداوند را شاکریم و امیدواریم در سال‌های آینده ضمن ادامه‌ی این روند خانواده‌های بیشتری تحت پوشش امور خیریه‌ی این موسسه قرار گیرند.

+ نوشته شده در  شنبه دهم تیر 1391ساعت 13:27  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

طی نامه یی به رییس جمهور؛ حمایت بیش از 40 نماینده مجلس از جوانان خیّر

بیش از 40 نفر از نمایندگان مردم شریف منطقه در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران حمایت خود را از موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر و آثار مطلوب عملکرد این موسسه در جامعه ابراز داشتند.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با امضای نامه ای ضمن اشاره به خدمات موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در اعطای وام های بدون بهره به اقشار آسیب پذیر جامعه، از عملکرد این موسسه در جذب بیش از 1500 میلیارد تومان منابع مالی و اعطای وام قرض الحسنه بالغ بر 2000 میلیارد تومان  و عضویت بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر که نشان از حسن عملکرد موسسه و رضایت عمومی و جایگاه بالای اجتماعی و مردمی و دارا بودن پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بنگاه های اقتصادی سالم و مطلوب است؛ حمایت کردند.

نمایندگان مجلس در این نامه با اشاره به مسایل پیش آمده در مسیر ساماندهی موسسات پولی غیربانکی، از رئیس محترم جمهور خواستند که فرصتی را برای تبدیل شدن به موسسه مالی اعتباری در اختیار این موسسه قرار دهند.

تصویر نامه ارسالی نمایندگان مردم شریف ایران در مجلس شورای اسلامی به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
در حمایت از موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

 

 
 

+ نوشته شده در  شنبه دهم تیر 1391ساعت 13:25  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

خبر ادغام موسسه جوانان خیّر در موسسه کوثر صحت نداشته و قویا تکذیب می گردد.

خبر ادغام موسسه جوانان خیّر در موسسه کوثر صحت نداشته و قویا تکذیب می گردد.

به گزارش اداره روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، اسماعیل قلی پور در واکنش به خبر درج شده در برخی سایت ها مبنی بر ادغام این موسسه با موسسه مالی اعتباری در شرف تاسیس کوثر، خبر فوق را تکذیب و اعلام نمود اگر چنین توافقی با هر موسسه ای اتفاق بیافتد، در اسرع وقت از طریق اداره روابط عمومی موسسه و از مبادی خبری به اطلاع اعضا و سپرده گذاران محترم و شهروندان عزیز رسانده خواهد شد.
وی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی و سیاست های بانک محترم مرکزی مبنی بر کوچک کردن حجم این بازار از طریق ادغام موسسات مالی بزرگ در همدیگر، مذاکراتی از طرف برخی موسسات با موسسه جوانان خیّر صورت گرفته ولی تاکنون هیچ گونه توافقی انجام نپذیرفته است.
شایان ذکر است ملاک و محور تصمیم گیری در موضوع فوق، حفظ حقوق و منافع سپرده گذاران، اعضا، پرسنل و در نهایت حقوق سهامداران می باشد و البته زیبنده نیست مناطق شمالغرب کشور عزیزمان که سرشار از منابع عظیم انسانی و مالی است دارای موسسه پولی و بانکی مستقل نباشد اما با این همه ما تابع قوانین و مقررات هستیم و قطعا در این راستا مدیران موسسه کوتاهی نخواهند کرد.

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم خرداد 1391ساعت 16:9  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

راه اندازی اینترنت رایگان در فرودگاه تبریز از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

به منظور افزایش خدمات رفاهی به مسافران گرامی اینترنت بی سیم رایگان در سالن انتظار و ترانزیت خروجی فرودگاه تبریز با پیگیری های اداره انفورماتیک موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر راه اندازی گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، با راه اندازی اینترنت رایگان از سوی این موسسه، مسافران و گردشگران می‌توانند از طریق لپ‌تاپ و یا موبایل‌های خود به طور رایگان از سیستم اینترنت بهره‌مند شوند.
این گزارش می افزاید: در این سیستم معرفی خدمات موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر نیز صورت می گیرد و کاربران با دسترسی به صفحه اختصاصی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر از خدمات و تسهیلات این موسسه مطلع خواهند شد.
بر اساس این گزارش این خدمات به طور 24 ساعته در اختیار مسافران قرار دارد.

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم خرداد 1391ساعت 16:8  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

لیست اسامی برندگان جوایز نفیس چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار

لیست اسامی برندگان جوایز نفیس چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار لیست اسامی برندگان جوایز نفیس چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، اسامی و شماره حساب برندگان جوایز نفیس چهاردهمین دوره حساب های ویژه طرح ایثار اعلام شد. گفتنی است موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار به منظور قدردانی از توجه هموطنان به سنت پسندیده قرض‌الحسنه میلیاردها ریال جوایز نقدی و غیر نقدی را برای سپرده‌گذاران این حساب‌ها در نظر گرفت. بر اساس این گزارش، 61 دستگاه خودرو سواری پژو 206، 32 دستگاه خودروی سواری پراید، 20فقره تسهیلات خرید مسکن هر یک به میزان 250 میلیون ریال، 1391عدد ربع سکه بهار آزادی و 1391 جایزه یک میلیون ریالی در سبد جوايز چهاردهمین دوره قرعه‌کشي حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر قرار دارد. همچنین به فردی که بیشترین مشارکت  و سپرده گذاری را در این دوره از حساب های طرح ایثار داشته باشد یک دستگاه سواری سمند ال ایکس در نظر گرفته شده که این جایزه ویژه به آقای حسن علیقلی زاده از شعبه عطایی ارومیه اهدا خواهد شد. جستجو در لیست اسامی برندگان جوایز چهاردهمین دوره قرعه‌کشی ویژه حساب‌های طرح ایثار   لیست اسامی برندگان خودروی سواری پژو 206   کدشعبه نام نام خانوادگی نام پدر نوع جایزه 401 ابراهيم اصغري اصغر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 401 زلفناز درخش بنه کاخي محمد تقي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 402 اعظم حسيني نژاد ميرعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 405 اباصت طرلاني مقصود يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 406 بايرامعلي بايرامي اصغر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 407 حاتم سروان خانش يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 407 يوسف مهمان نواز رمضان يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 409 آقاويردي اسمعيلي عزيز يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 411 فاطمه خليلي ساريلو کاظم يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 411 مرسعلي قاسمي گلمرز حمزاله يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 414 عبدالرضا طالب زاده قربان يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 415 يوسف آذرم علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 417 درنا يونسي اصل مقصود يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 417 نوروز قربانزاده علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 418 سعادت ابراهيمي قلعه حسن علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 419 ماني قاسم پور رحيم يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 422 بهناز  خلیلی گجین رسول يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 422 عليرضا اسدي خدايار يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 423 زهرا رضائي فتحعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 424 مراد کوهستاني حسن يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 425 علي اصغر رسولي زلفعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 426 سليمان جاهدديزجي سلطانعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 427 گودرز نظري جوانمير يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 427 نصرت پناه پور آستمال محمد حسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 428 صديقه حاجي آقازاده شهير علي اکبر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 429 نادر يحيايي سهزابي سعداله يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 430 ناصر شيرزاد ميلاني مختار يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 431 فروغ آقاجان زاده فرامرز يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 432 نسيم ايراني نجف يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 433 جعفر خدائي دوشتور قوچعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 434 اسماعيل مردمي بشير حسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 435 زينب لطفي صدقعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 436 علي حسين نژاد حسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 437 فرهاد يوسفي برات يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 438 اسحر درفشي محمد يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 439 يونس پاشائي عبدالحسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 440 عليرضا اسماعيلي سعيد يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 441 عثمان کريمي ترمکچي احمد يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 442 مهدي اسدي اشرف يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 443 کاوه احمدي خضر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 444 فرهاد وليزاده شمس اله يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 445 نادر آذين رضا يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 446 علي اکبر يوسفي حسن يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 447 مهرداد خاوري علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 448 سحر يزداني ابراهيم يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 449 جليل عبادي خليل اله يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 450 سعيد کريم پور رحيم يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 451 رامين محمودي محمد يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 453 مهديه محمدي محمد حسن يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 454 سيداحد عبادي سيدقوام يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 458 حيدر جاله عبدالقادر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 459 تارا راستگو خياوي داريوش يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 460 فروزان مرادي موسي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 461 فرزانه خرامان لطيف يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 464 مائده عزيزپور هريس اصغر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 465 رمضان کريمي علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 467 حامد خوشقدم محمد حسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 468 حسين مطلب زاده اصل محمدعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 701 سكينه حيدري ارلاني حيدر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 702 زمان پوررضا اسمعيل يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 705 سميه حاتمي محبعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 لیست اسامی برندگان خودروی سواری پراید   کد شعبه نام نام خانوادگی نام پدر نوع جایزه 401 فاطمه شفيعي غازاني غلامحسين يکدستگاه خودروي سواري پرايد 401 محمد يوسفي سليم يکدستگاه خودروي سواري پرايد 407 امين عبداله زاده اسماعيل يکدستگاه خودروي سواري پرايد 407 جبار حلاجي ديباور حاجي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 409 احمد اعلامي قره موسالو رستم يکدستگاه خودروي سواري پرايد 411 جاهد مهدي زاده غفار يکدستگاه خودروي سواري پرايد 411 رحيم برگشادي جليل يکدستگاه خودروي سواري پرايد 414 غلامرضا فکور صاحبعلي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 414 قاسم عبادي محمدعلي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 415 سيروان فارابي محمد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 417 آيشن تقي زاده حسين يکدستگاه خودروي سواري پرايد 417 ظريفه طيبي ذولفقار يکدستگاه خودروي سواري پرايد 418 کمال محمودي معروف يکدستگاه خودروي سواري پرايد 419 جعفر توانا محمد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 419 خانمي ابراهيم زاده مصطفي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 422 بهرام شيخلو بايرام يکدستگاه خودروي سواري پرايد 422 صفر شهنازي حبيب يکدستگاه خودروي سواري پرايد 424 مصطفي يوسفي عزيز يکدستگاه خودروي سواري پرايد 427 رقيه اندابي اسرافيل يکدستگاه خودروي سواري پرايد 427 مقصود حق آخري محمد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 428 فاطمه هاشمي نعمت الهي بهرام يکدستگاه خودروي سواري پرايد 428 ناصر نصيرزاده نصراله يکدستگاه خودروي سواري پرايد 431 سيدضياءالدين سيد جلالي ميرابوالفضل يکدستگاه خودروي سواري پرايد 431 فاطمه کهفي سارالاني رشيد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 434 اسداله حامد قراملکي علي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 435 وحيد سمرقندي مجيد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 436 ثنائ حنفي مهرداد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 442 نادر قرباني تقي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 701 فاطمه سلماني غلامعلي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 701 قوچعلي احساني محسن يکدستگاه خودروي سواري پرايد 705 اصغر فرج زاده ولي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 705 حبيب احمدي حافظعلي يکدستگاه خودروي سواري پرايد لیست اسامی برندگان تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي   کد شعبه نام نام خانوادگی نام پدر نوع جایزه 401 ام البنين لطفي علي تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 407 ناصر قربانپور اسمعلي تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 409 مهراج آشناگر حسين تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 411 رقيه بالي بدل آباد معصوم تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 414 مريم جابر بهروز تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 415 سيد محمود بابا سوري سيد کمال الدين تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 417 محمدعلي كهيانژاد عبداله تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 418 سينا طاهري بيمضرت محمد تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 419 پري حسني عبداله تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 422 يوسف اصغري نعمت تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 424 نگين زند قادر تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 427 نازيلا طبيبي فر حمداله تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 428 مرتضي زارعي سلمان تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 431 سميرا کاظميان رسول تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 434 حسين مهرجوي علي اکبر تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 435 علي پور محمدي وفا حسين تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 436 مهديه اسکندري نباتعلي تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 442 محمد صابر حسن تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 701 پرويز نظري نظركندي تقي تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 705 ملکه حاجي ميرتقي زاده ميربيوک تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم اردیبهشت 1391ساعت 19:21  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

لیست اسامی برندگان جوایز نفیس چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار

لیست اسامی برندگان جوایز نفیس چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار لیست اسامی برندگان جوایز نفیس چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، اسامی و شماره حساب برندگان جوایز نفیس چهاردهمین دوره حساب های ویژه طرح ایثار اعلام شد.گفتنی است موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار به منظور قدردانی از توجه هموطنان به سنت پسندیده قرض‌الحسنه میلیاردها ریال جوایز نقدی و غیر نقدی را برای سپرده‌گذاران این حساب‌ها در نظر گرفت.بر اساس این گزارش، 61 دستگاه خودرو سواری پژو 206، 32 دستگاه خودروی سواری پراید، 20فقره تسهیلات خرید مسکن هر یک به میزان 250 میلیون ریال، 1391عدد ربع سکه بهار آزادی و 1391 جایزه یک میلیون ریالی در سبد جوايز چهاردهمین دوره قرعه‌کشي حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر قرار دارد. همچنین به فردی که بیشترین مشارکت  و سپرده گذاری را در این دوره از حساب های طرح ایثار داشته باشد یک دستگاه سواری سمند ال ایکس در نظر گرفته شده که این جایزه ویژه به آقای حسن علیقلی زاده از شعبه عطایی ارومیه اهدا خواهد شد.جستجو در لیست اسامی برندگان جوایز چهاردهمین دوره قرعه‌کشی ویژه حساب‌های طرح ایثار لیست اسامی برندگان خودروی سواری پژو 206 کدشعبه نام نام خانوادگی نام پدر نوع جایزه 401 ابراهيم اصغري اصغر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 401 زلفناز درخش بنه کاخي محمد تقي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 402 اعظم حسيني نژاد ميرعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 405 اباصت طرلاني مقصود يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 406 بايرامعلي بايرامي اصغر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 407 حاتم سروان خانش يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 407 يوسف مهمان نواز رمضان يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 409 آقاويردي اسمعيلي عزيز يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 411 فاطمه خليلي ساريلو کاظم يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 411 مرسعلي قاسمي گلمرز حمزاله يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 414 عبدالرضا طالب زاده قربان يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 415 يوسف آذرم علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 417 درنا يونسي اصل مقصود يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 417 نوروز قربانزاده علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 418 سعادت ابراهيمي قلعه حسن علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 419 ماني قاسم پور رحيم يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 422 بهناز  خلیلی گجین رسول يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 422 عليرضا اسدي خدايار يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 423 زهرا رضائي فتحعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 424 مراد کوهستاني حسن يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 425 علي اصغر رسولي زلفعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 426 سليمان جاهدديزجي سلطانعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 427 گودرز نظري جوانمير يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 427 نصرت پناه پور آستمال محمد حسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 428 صديقه حاجي آقازاده شهير علي اکبر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 429 نادر يحيايي سهزابي سعداله يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 430 ناصر شيرزاد ميلاني مختار يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 431 فروغ آقاجان زاده فرامرز يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 432 نسيم ايراني نجف يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 433 جعفر خدائي دوشتور قوچعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 434 اسماعيل مردمي بشير حسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 435 زينب لطفي صدقعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 436 علي حسين نژاد حسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 437 فرهاد يوسفي برات يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 438 اسحر درفشي محمد يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 439 يونس پاشائي عبدالحسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 440 عليرضا اسماعيلي سعيد يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 441 عثمان کريمي ترمکچي احمد يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 442 مهدي اسدي اشرف يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 443 کاوه احمدي خضر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 444 فرهاد وليزاده شمس اله يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 445 نادر آذين رضا يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 446 علي اکبر يوسفي حسن يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 447 مهرداد خاوري علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 448 سحر يزداني ابراهيم يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 449 جليل عبادي خليل اله يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 450 سعيد کريم پور رحيم يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 451 رامين محمودي محمد يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 453 مهديه محمدي محمد حسن يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 454 سيداحد عبادي سيدقوام يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 458 حيدر جاله عبدالقادر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 459 تارا راستگو خياوي داريوش يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 460 فروزان مرادي موسي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 461 فرزانه خرامان لطيف يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 464 مائده عزيزپور هريس اصغر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 465 رمضان کريمي علي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 467 حامد خوشقدم محمد حسين يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 468 حسين مطلب زاده اصل محمدعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 701 سكينه حيدري ارلاني حيدر يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 702 زمان پوررضا اسمعيل يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 705 سميه حاتمي محبعلي يکدستگاه خودروي سواري پژو 206 لیست اسامی برندگان خودروی سواری پراید کد شعبه نام نام خانوادگی نام پدر نوع جایزه 401 فاطمه شفيعي غازاني غلامحسين يکدستگاه خودروي سواري پرايد 401 محمد يوسفي سليم يکدستگاه خودروي سواري پرايد 407 امين عبداله زاده اسماعيل يکدستگاه خودروي سواري پرايد 407 جبار حلاجي ديباور حاجي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 409 احمد اعلامي قره موسالو رستم يکدستگاه خودروي سواري پرايد 411 جاهد مهدي زاده غفار يکدستگاه خودروي سواري پرايد 411 رحيم برگشادي جليل يکدستگاه خودروي سواري پرايد 414 غلامرضا فکور صاحبعلي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 414 قاسم عبادي محمدعلي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 415 سيروان فارابي محمد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 417 آيشن تقي زاده حسين يکدستگاه خودروي سواري پرايد 417 ظريفه طيبي ذولفقار يکدستگاه خودروي سواري پرايد 418 کمال محمودي معروف يکدستگاه خودروي سواري پرايد 419 جعفر توانا محمد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 419 خانمي ابراهيم زاده مصطفي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 422 بهرام شيخلو بايرام يکدستگاه خودروي سواري پرايد 422 صفر شهنازي حبيب يکدستگاه خودروي سواري پرايد 424 مصطفي يوسفي عزيز يکدستگاه خودروي سواري پرايد 427 رقيه اندابي اسرافيل يکدستگاه خودروي سواري پرايد 427 مقصود حق آخري محمد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 428 فاطمه هاشمي نعمت الهي بهرام يکدستگاه خودروي سواري پرايد 428 ناصر نصيرزاده نصراله يکدستگاه خودروي سواري پرايد 431 سيدضياءالدين سيد جلالي ميرابوالفضل يکدستگاه خودروي سواري پرايد 431 فاطمه کهفي سارالاني رشيد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 434 اسداله حامد قراملکي علي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 435 وحيد سمرقندي مجيد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 436 ثنائ حنفي مهرداد يکدستگاه خودروي سواري پرايد 442 نادر قرباني تقي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 701 فاطمه سلماني غلامعلي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 701 قوچعلي احساني محسن يکدستگاه خودروي سواري پرايد 705 اصغر فرج زاده ولي يکدستگاه خودروي سواري پرايد 705 حبيب احمدي حافظعلي يکدستگاه خودروي سواري پرايد لیست اسامی برندگان تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي کد شعبه نام نام خانوادگی نام پدر نوع جایزه 401 ام البنين لطفي علي تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 407 ناصر قربانپور اسمعلي تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 409 مهراج آشناگر حسين تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 411 رقيه بالي بدل آباد معصوم تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 414 مريم جابر بهروز تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 415 سيد محمود بابا سوري سيد کمال الدين تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 417 محمدعلي كهيانژاد عبداله تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 418 سينا طاهري بيمضرت محمد تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 419 پري حسني عبداله تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 422 يوسف اصغري نعمت تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 424 نگين زند قادر تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 427 نازيلا طبيبي فر حمداله تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 428 مرتضي زارعي سلمان تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 431 سميرا کاظميان رسول تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 434 حسين مهرجوي علي اکبر تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 435 علي پور محمدي وفا حسين تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 436 مهديه اسکندري نباتعلي تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 442 محمد صابر حسن تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 701 پرويز نظري نظركندي تقي تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي 705 ملکه حاجي ميرتقي زاده ميربيوک تسهيلات خريد مسکن 250 ميليون ريالي
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم اردیبهشت 1391ساعت 19:15  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

لیست اسامی برندگان جوایز نفیس چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار

برنده جایزه ویژه قرعه کشی چهاردهمین دوره حساب های طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر مشخص شد
پس از انجام قرعه کشی جوایز چهاردهمین دوره حساب های طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، برنده جایزه ویژه این دوره مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، حسن علیقلی زاده از شعبه عطایی ارومیه که بیشترین مبلغ سپرده گذاری این دوره از حساب های طرح ایثار به او تعلق داشت،  به عنوان برنده جایزه ویژه انتخاب شد.
براساس این گزارش، به فردی که بیشترین مشارکت  و سپرده گذاری را در این دوره از حساب های طرح ایثار داشته باشد یک دستگاه سواری سمند ال ایکس در نظر گرفته شده که این جایزه ویژه به حسن علیقلی زاده از شعبه عطایی ارومیه اهدا خواهد شد.
این گزارش می افزاید، 61 دستگاه خودرو سواری پژو 206، 32 دستگاه خودروی سواری پراید، 20فقره تسهیلات خرید مسکن هر یک به میزان 250 میلیون ریال، 1391عدد ربع سکه بهار آزادی، 1391 جایزه یک میلیون ریالی در سبد جوايز چهاردهمین دوره قرعه‌کشي ویژه حساب‌های طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر قرار دارد.
گفتنی است ، منابع حاصل از سپرده‌های طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر برای کمک به نیازمندان در بخش های تهیه جهیزیه برای ازدواج نوعروسان خانواده های بی بضاعت، آزادسازی زندانیان معسر مالی و... قرار می‌گیرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم اردیبهشت 1391ساعت 19:4  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

جوايز پانزدهمین دوره قرعه‌کشي حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر اعلام شد

+ نوشته شده در  جمعه هشتم اردیبهشت 1391ساعت 18:7  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

جوايز پانزدهمین دوره قرعه‌کشي حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر اعلام شد

جوايز پانزدهمین دوره قرعه‌کشي حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر اعلام شد
جوايز پانزدهمین دوره قرعه‌کشي حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر، 50 دستگاه خودرو سواری پژو پارس، 25 دستگاه خودرو سواری پژو 206، 25 دستگاه خودروی سواری پراید، 100 فقره تسهیلات خرید خودرو هر یک به میزان 150 میلیون ریال، 1391عدد ربع سکه بهار آزادی، 1391 جایزه یک میلیون ریالی در سبد جوايز پانزدهمین دوره قرعه‌كشي ویژه حساب‌های طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر قرار گرفت.
همچنین به فردی که بیشترین مشارکت  و سپرده گذاری را در این امرخیر داشته باشد جایزه ویژه  250 میلیون ریالی اهدا خواهد شد.
بر این اساس، از عموم هموطنان گرامی و اعضای محترم موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر دعوت می شود با افتتاح، حفظ و افزایش موجودی خود در حساب های طرح ایثار این موسسه، علاوه بر سهیم شدن در اجر معنوی حاصل از این اقدام خداپسندانه، امتیازهای خود را برای کسب شانس بیشتر جهت برنده شدن جوایز این دوره  از  قرعه کشی ویژه حساب های طرح ایثار افزایش دهند.
این گزارش می افزاید منابع حاصل از سپرده‌های طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به صورت تسهیلات و کمکهای بلاعوض در تهیه جهیزیه برای ازدواج نوعروسان خانواده های بی بضاعت، رفع احتیاجات ضروری، درمان، آزادسازی زندانیان معسر مالی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

+ نوشته شده در  جمعه هشتم اردیبهشت 1391ساعت 18:6  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

لیست اسامی برندگان جوایز چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار

لیست اسامی برندگان جوایز چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار
برندگان جوایز چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، اسامی و شماره حساب برندگان جوایز چهاردهمین دوره حساب های ویژه طرح ایثار اعلام شد.
گفتنی است موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار به منظور قدردانی از توجه هموطنان به سنت پسندیده قرض‌الحسنه میلیاردها ریال جوایز نقدی و غیر نقدی را برای سپرده‌گذاران این حساب‌ها در نظر گرفت.
بر اساس این گزارش، 61 دستگاه خودرو سواری پژو 206، 32 دستگاه خودروی سواری پراید، 20فقره تسهیلات خرید مسکن هر یک به میزان 250 میلیون ریال، 1391عدد ربع سکه بهار آزادی و 1391 جایزه یک میلیون ریالی در سبد جوايز چهاردهمین دوره قرعه‌کشي حساب‌های ویژه طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر قرار دارد.
همچنین به فردی که بیشترین مشارکت  و سپرده گذاری را در این امرخیر داشته باشد یک دستگاه خودروی سواری سمند ال ایکس اهدا خواهد شد.
گفتنی است اسامی برندگان جوایز نفیس این دوره از حساب های طرح ایثار 17 اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.

اعضای محترم و صاحبان حساب‌ طرح ایثار می توانند به منظور دسترسی به لیست اسامی برندگان جوایز چهاردهمین دوره قرعه‌کشی حساب‌های ویژه طرح ایثار در این قسمتکلیک نمایند.

جستجو در لیست اسامی برندگان جوایز چهاردهمین دوره قرعه‌کشی ویژه حساب‌های طرح ایثار

+ نوشته شده در  جمعه هشتم اردیبهشت 1391ساعت 18:6  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

قبل از بازی با فجر سپاسی شیراز پرداخت شد؛ بیش از 10میلیارد ریال از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

قبل از بازی با فجر سپاسی شیراز پرداخت شد؛ بیش از 10میلیارد ریال از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به باشگاه تراکتورسازی تبریز
موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در ادامه کمک های نقدی خود به باشگاه تراکتورسازی قبل از بازی این تیم با فجر سپاسی بیش از 10 میلیارد به مسوولین این باشگاه پرداخت کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر ، بعد از خرید 30 درصد از سهام باشگاه تراکتور سازی از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، حمایت همه جانبه از این باشگاه در دستور کار این موسسه قرار گرفته و در این راستا هروقت باشگاه از لحاظ مالی دچار مشکل شده از سوی موسسه نقدینگی به این باشگاه تزریق شده است.
این گزارش می افزاید: در این راستا تاکنون مبلغ 47 میلیارد ریال از سوی موسسه به باشگاه پرداخت شده است که از این مبلغ 24 میلیارد ریال از بابت خرید سهام و 23 میلیارد ریال نیزاز بابت هزینه های باشگاه بوده است.
خرید بخشی از سهام این باشگاه از سوی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر علاوه بر حل مشکلات مالی این تیم ، دل هواداران این تیم را نیز شاد کرده است که امید است با روند خوب نتیجه گیری های تراکتورسازی شاهد شور و نشاط بیشتر در بین هواداران این تیم محبوب باشیم.
براساس این گزارش با اینکه هم اکنون صنعت فوتبال در کشور ما سودآور نیست، اما موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر با علم به این موضوع تنها برای کمک به فوتبال آذربایجان و شادی دل هواداران این باشگاه وارد این حوزه شده است.
در ادامه این گزارش آمده است: موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر بیش از یک میلیارد تومان طی هفته گذشته و قبل از بازی با فجر سپاسی  به باشگاه پرداخت کرده تا بخشی از مطالبات بازیکنان و کادر فنی در این مقطع پرداخت شود.
در گزارش روابط عمومی این موسسه ابراز امیدواری شده است با تزریق این مبلغ نقدینگی، تراکتورسازی بدون دغدغه مالی در بازیهای باقی مانده خود در لیگ برتر ظاهر شده و با کسب نتایج خوب دل هواداران میلیونی خود را شاد کند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین 1391ساعت 22:50  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

اسامی برندگان چهاردهمین دوره قرعه‌کشي حساب‌های طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ جوانان خیّر

در 7 و 17 اردیبهشت ماه سال جاری اعلام می شود؛
اسامی برندگان چهاردهمین دوره قرعه‌کشي حساب‌های طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ جوانان خیّر

اسامی برندگان چهاردهمین دوره قرعه‌کشي ویژه حساب‌های طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ جوانان خیّر در 7 و 17 اردیبهشت ماه سال 1391 اعلام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، اسامی برندگان جوایز نفیس این دوره از حساب های طرح ایثار 17 اردیبهشت و اسامی برندگان سایر جوایز 7 اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد.
بر اساس این گزارش، 61 دستگاه خودرو سواری پژو 206، 32 دستگاه خودروی سواری پراید، 20فقره تسهیلات خرید مسکن هر یک به میزان 250 میلیون ریال، 1391عدد ربع سکه بهار آزادی، 1391 جایزه یک میلیون ریالی در سبد جوايز چهاردهمین دوره قرعه‌کشي ویژه حساب‌های طرح ایثار موسسه قرض‌الحسنه‌ی جوانان خیّر قرار دارد.
همچنین به فردی که بیشترین مشارکت  و سپرده گذاری را در این امرخیر داشته باشد یک دستگاه سواری سمند ال ایکس اهدا خواهد شد.
گفتنی است به منظور بهره مندی تعداد بیشتری از مشتریان از جوایز طرح ایثار، تعداد جوایز این دوره از قرعه کشی نسبت به دوره های پیش افزایش قابل توجهی داشته است و با توجه به نسبت جوایز به شرکت کنندگان احتمال برنده شدن هر فرد نیز افزایش می یابد.
هردویست هزار ريال در هر حساب، روزانه يك امتياز محاسبه شده و حداقل موجودي جهت شركت در قرعه‌کشي ویژه حساب های طرح ایثار دویست هزار ريال مي باشد.
این گزارش می افزاید: منابع حاصل از سپرده‌های طرح ایثار موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به صورت کمک های بلاعوض در بخش های تهیه جهیزیه برای ازدواج نوعروسان خانواده های بی بضاعت، رفع احتیاجات ضروری، درمان، آزادسازی زندانیان معسر مالی و... قرار می‌گیرد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم فروردین 1391ساعت 22:49  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

بیانیه هیئت داوران اولین جشنواره وبلاگ نویسی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

بیانیه هیئت داوران اولین جشنواره وبلاگ نویسی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر
بیانیه هیئت داوران اولین جشنواره وبلاگ نویسی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر از سوی دبیرخانه این جشنواره منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه قرض الحسنه  جوانان خیّر، در این بیانیه آمده است:
با درود و حمد بیکران به درگاه احد لم یزلی و با سلام و صلوات بر پیامبر امید و مهربانی، محمد مصطفی صلی‌الله علیه و آله و اهل بیت پاک و معصوم او؛ صفحه‌ی آخر از دفتر اولین جشنواره وبلاگ نویسی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر را ورق می‌زنیم و ضمن اعلام اسامی برگزیدگان این دوره، نکاتی چند را در جمع‌بندی مرحله‌ی داوری خاطرنشان می‌کنیم:

1- بی شک، تقویت، توسعه و پاسداری از ارزشهای انقلاب اسلامی و فرهنگ و تفکر قرض الحسنه تحقق نخواهد پذیرفت، مگر به همت والای هنرمندان و صاحبان قلم و در این راستا وبلاگ؛ رسانه اي تاثیرگذار است در فضای مجازی كه با قابليت ها و ظرفيت هایی که دارا می باشد در راستاي نشر ارزش هاي الهي و انساني توسط مجاهدان عرصه فرهنگي بكار گرفته می شود.

2-  استقبال پر شور صاحبان فکر و قلم در فضای مجازی از اولین جشنواره وبلاگ نویسی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر نشان‌دهنده‌ی ظرفیت‌های مغفول و توانمندی‌های فعال‌نشده برای تبلیغ و ترویج سنت قرض الحسنه  در ایران است. طبق آمار، وبلاگ‌نویسان جوان بیش‌ترین شرکت‌کنندگان این دوره را تشکیل می‌دهند. با این‌حال، کیفیت آثار ارسالی حاکی از عدم توجه جدی شرکت‌کنندگان به مفاهیم و استفاده از ابزارهای هنری برای انتقال صحیح آموزه‌های سنت قرض الحسنه است که امید است در سالهای آینده این روند به شرایط ایده آل برسد.

3- داوری آثار رسیده به دبیرخانه، با ریزبینی و دقت نظر خاصی آغاز گردید. در مرحله نخست آثاری که مطابق با معیارهای اولیه داوری بودند انتخاب شده و به مرحله دوم راه یافتند. در مرحله دوم داوران با تامل و دقت نظر بیشتری آثار را بررسی و نتایج نهائی را مشخص کردند و در مرحله سوم و پایانی رتبه بندی آثار مشخص شد، در این مرحله هیات داوران و دبیرخانه جشنواره جهت برگزیده شدن آثار کیفی تر، نسبت به تعیین حداقل امتیاز برای کسب رتبه های اول تا سوم اقدام کرد و بر این اساس تصمیم گرفته شد افراد جهت کسب رتبه های اول، دوم و سوم حداقل 90 و 80 و 70 امتیاز کسب نمایند که متاسفانه هیچ کدام از وبلاگ ها نتوانستند امتیازات لازم را کسب نمایند. ضعف های  مهمی که در حین مراحل داوری نمایان بود  ضعف محتوا و کپی برداری توسط برخی وبلاگ نویسان بود به طوری که تعدادی از نویسندگان وبلاگ ها، به جای اتکا به ذهن خلاق خود، از مطالبی که قبلا و به وسیله سایرین تهیه شده، استفاده کرده بودند. همچنین بسياري از وبلاگ ها در ارائه محتواي متنوع و توليدي ضعیف بوده و ضعف محتوا و گرته برداري در وبلاگ ها مشهود بود از لحاظ زیبایی بصری و استفاده از ابزارها و کدنویسی قالب نیز وبلاگ های دارای مشکل بودند.

 بنابراین با اینکه سطح کمی و کیفی آثار راه یافته به مرحله نهایی خوب بود، اما با معیارهای یک وبلاگ عالی فاصله داشتند. از اینرو داوران، طی یک فرآیند منظم، امتیازهای خود را برای آثار درج کردند و از میانگین امتیازات ارائه شده، آثار برتر مشخص شدند که با نظر هیئت محترم داوران هیچ یک از وبلاگ ها حایز رتبه برتر نشده و نتوانستند امتیازهای مشخص شده را کسب نمایند و تصمیم گرفته شد با مساعدت مدیریت محترم موسسه، کل جوایز این جشنواره به طور مساوی میان 50 وبلاگ تقسیم گردد که این وبلاگ ها شامل 30وبلاگ اول جشنواره خواهد بود و 20 وبلاگ از میان وبلاگ های شرکت کننده به قید قرعه مشخص خواهد شد که به هرکدام از وبلاگ های برگزیده مبلغ 5 میلیون ریال جهت کمک هزینه خرید لپ تاپ اهدا خواهد شد.

4- انتخاب تعدادی از آثار و اهدای جوایز به آن‌ها از ضروریات هر مسابقه و جشنواره‌ای است و برگزیدن 50 اثر از بین بیش از هزار اثر رسیده به دبیرخانه‌ی جشنواره به هیچ وجه به معنای کم‌ارج بودن سایر آثار نیست.

5- تداوم برگزاری چنین جشنوارهایی در کنار برگزاری کارگاه های آموزشی و  توانمند سازی  می تواند به منظور افزایش اثر بخشی  فعالیت های رسانه ای وبلاگ نویسان عزیز، زمینه های لازم را برای نشر فرهنگ و تفکر قرض الحسنه در فضای اینترنت فراهم نماید. این مهم، مستلزم ایجاد تعاملی سازنده تر، میان وبلاگ نویسان و مدیران فرهنگی موسسه است.

هیئت داوران، پس از بررسی آثار رسیده، ضمن تشکر از وبلاگ نویسان و هنرمندانی که متعهدانه در جهت ترویج فرهنگ قرض الحسنه تلاش می کنند، نکاتی را که در جهت ارتقای سطح کیفی آثار موثر است، تذکر می دهد:

1-   وبلاگ نویسی، نیازمند ارتباط جدی با مخاطب است. توجه بیشتر به نظرات مخاطبان و ایجاد یک ارتباط انسانی با مخاطب، موجب تقویت وبلاگ ها خواهد بود. لازم است وبلاگ نویسان جوان به نیاز مخاطب و سطح حوصله او دقت کنند و از درج مطالب انبوه، ولی بدون مخاطب خودداری کنند. استفاده از قالب های نوین مانند کوتاه نویسی، و تلاش برای خلاقیت در ارائه محتوا در این زمینه موثر است.
2-   هنرمندانی که قصد تولید اثر جذاب و موثر دارند، لازم است به منابع دم دستی و آماده بسنده نکنند. تلاش برای خلق یک اثر هنری، علاوه بر آموزش و تجربه، نیازمند خلاقیت و تلاش فراوان است. توجه جدی به هر دو حوزه محتوا و ساختارِ پادکست ها برای پیشرفت در این آثار قابل توجه است.
3-   در بخش تصویر زمینه، فعالیت های، خوبی صورت گرفته است. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد، ضعف تکنیکی در کنار قوت محتوایی است. لازم است طراحان، در کنار توجه به محتوای آثار خویش، تلاش بیشتری برای استفاده از ابزارهای گرافیکی داشته باشند.
4- توجه بیشتر وبلاگ نویسان عزیز به ایجاد شبکه وبلاگی ضروری است، از اینرو فعال ماندن وبلاگ های شرکت کننده در جشنواره  باعث تقویت و توسعه سنت الهی قرض الحسنه و معرفی بیش از پیش این فرهنگ غنی در فضای مجازی خواهد شد در این راستا از وبلاگ هایی که همچنان به فعالیت خود ادامه دهند از سوی روابط عمومی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در پایان هر 3 ماه با اهدای جوایزی نفیس تقدیر خواهند شد.
در پایان، هیئت انتخاب آثار و کمیته داوران اولین جشنواره وبلاگ نویسی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، ضمن قدردانی از همه شرکت کنندگان در این طرح عظیم، نتایج داوری خود را اعلام می نماید. امید است که آنچه انجام شده است، موجب رضایت باریتعالی بوده باشد و شرکت کنندگان در جشنواره، سهو و خطاهای احتمالی را بر دست اندرکاران، ببخشند.

اسامی وبلاگ های برگزیده طی 24 ساعت آینده و در وب سایت موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر منتشر خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم فروردین 1391ساعت 17:54  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

باغ آبادی : یک پیروزی 6 امتیازی بدست آوردیم .

  غلامرضا باغ آبادی که به جای امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پس از دیدار با سپاهان شرکت کرده بود در خصوص این مسابقه گفت: جا دارد از هواداران تراکتورسازی تشکر کنم که در هوای سرد به ورزشگاه آمده‌اند و تیم محبوب خود را تشویق کردند.
وی افزود: سپاهان مقابل هیچ تیمی در نیمه دوم این همه تغییر سیستم نداد و هنگامی که نویدکیا به زمین آمد با ۴مهاجم به دروازه تراکتورسازی حمله می‌کرد. کار بازیکنان تراکتورسازی ستودنی بود و اعتقاد دارم این مسابقه مثل شطرنجی بود که مربیان با مهره‌ها بازی می‌کردند. یک پیروزی ۶ امتیازی بدست آوردیم . مربی تراکتورسازی ضمن تشکر از هواداران این تیم گفت: امروز نه کسی پیغام داد و نه کسی خواستار کمک شد اما هواداران تبریزی به صورت خودجوش عاشقانه برف‌ها را از دور زمین جمع کردند تا بازی برگزار شود. دست آنها را می‌بوسم چون آنها یار دوازدهم هستند و ما به عشق اینها فوتبال بازی می کنیم.
باغ آبادی تاکید کرد: همه تیم‌ها تا ۵ فروردین تعطیل هستند اما باید به مصاف سایپا برویم و می‌دانیم که این تیم مربی جدیدی آورده و هفته قبل ۵گل به ثمر رسانده استو اگر می‌خواهیم در کورس قهرمانی بمانیم باید به همه بازی‌ها به چشم فینال نگاه کنیم. در بازی امروز به فکر ۳ امتیاز بودیم و باید قبول کنیم سپاهان تیم کوچکی نیست اما می‌توانستیم در ضدحمله ها باز هم به گل برسیم.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390ساعت 0:22  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

فعالیت های موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در چهارچوب قوانین پولی و مالی کشور می باشد

فعالیت های موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر در چهارچوب قوانین پولی و مالی کشور می باشد
با استناد به موضوع بخشنامه شماره 62690 مورخ 22/3/1390 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه انجام هر‌گونه فعالیت قرض‌الحسنه پس انداز توسط بانکها و موسسات اعتباری ممنوع است و انجام فعالیت یاد شده توسط نهادهای مزبور صرفا" در قالب صندوق قرض‌الحسنه وابسته به بانک‌ها و موسسات اعتباری" امکان‌پذیر می باشد ، چند نکته قابل طرح است:
موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به عنوان یکی از موسساتی است  که در جهت خدمت رسانی به آحاد مردم شریف ایران اسلامی و کمک به توسعه اقتصادی کشور از طریق احیا و اشاعه سنت الهی قرض الحسنه تأسیس شده است و با استناد به این مصوبه یکی از موسساتی است که با توجه به نحوه فعالیت و همچنین مفاد اساسنامه اش می تواند در زمینه موضوع مصوبه فوق فعالیت نماید .
براساس اساسنامه موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر، این موسسه با قصد خير و با نيت تامين نقدينگي و رفع نيازهاي ضروري اشخاص حقيقي و حمايت از نيازمندان و پرداخت تسهيلات به اشخاص حقوقي كه در امور خيريه فعاليت دارند تاسیس شده و يكي از موسسات پولي و مالي است كه در راستاي حركت به سوي عمليات بانكي اسلامي تشكيل شده است.
تقويت و توسعه فرهنگ و ارزش‌هاي اسلامي در زمينه قرض‌الحسنه، گسترش اصول و مباني اقتصادي اسلام و رشد آگاهي عمومي نسبت به آنان، جذب و تجهيز منابع مالي قرض الحسنه ، كمك هاي بلاعوض مردمي و تخصيص آن به اشخاص واجد شرايط، تخصصي نمودن عمليات اجرايي قرض الحسنه،  جلب همكاري آحاد جامعه در توسعه و فراگير نمودن امور مرتبط با قرض الحسنه از جمله مهمترین اهداف موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر می باشد، از اینرو فعالیت های موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر مطابق با قوانین بانک مرکزی به ویژه موضوع بند یک از شصت و نهمین صورتجلسه کمیسیون اعتباری مورخ 07/10/1390 بانک مرکزی مبنی بر اینکه انجام هر‌گونه فعالیت قرض‌الحسنه پس انداز توسط بانکها و موسسات اعتباری ممنوع است و انجام فعالیت یاد شده توسط نهادهای مزبور صرفا" در قالب صندوق قرض‌الحسنه وابسته به بانک‌ها و موسسات اعتباری" امکان‌پذیر بوده، می باشد ، چرا این موسسه ،که اقدام به افتتاح حساب سپرده برای مشتریان کرده ودفترچه پس انداز در اختیار آنان قرار می دهد بخش اعظم فعالیت خود را در قرض الحسنه متمرکز نموده است.
از طرفی موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر اصولا به اعطاي تسهيلات قرض الحسنه مشهور است. اين موسسه با اعطاي تسهيلات قرض الحسنه كه فاقد سود بوده (و فقط كارمزد به اصل تسهيلات اضافه شده)، تلاش مي كند تا به رفع نيازمندي هاي اقشار محروم جامعه بپردازد.از دیگر سو تسهيلات قرض الحسنه این موسسه و منابع حاصل ازآن عمدتا جهت رفع احتياجات ضروري اشخاص حقيقي مشتمل بر; هزينه ازدواج، بيماري، تهيه جهيزيه و ...، اعطا مي شود .
به هرحال با توجه به تأکید خداوند متعال در قرآن کریم به سنت الهی قرض الحسنه، احیا و اشاعه این سنت پسندیده از والاترین اهداف موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر می باشد، سنتی که از یک سو بیانگر اقتصاد ارزشی و عدالت محور اسلامی و از سوی دیگر گره گشای افراد جامعه و به ویژه اقشار آسیب پذیر آن از پسندیده ترین راه ممکن است.

در یک جمع بندی می توان گفت که تاثیر عملکرد موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر روی متغیرهای پولی، برنامه ریزی و کنترل شده است و وجود این موسسه و عملکرد سالم و صحیح آن نقش بسیار مثبتی بر کل اقتصاد جامعه داشته است .

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم اسفند 1390ساعت 23:29  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

دعوت به همکاری موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به منظور تامین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود، مطابق موارد ذیل الذکر دعوت به همکاری می نماید.

 موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر به منظور تامین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود بر اساس آیین نامه استخدامی ذیربط، از بین داوطلبان واجد شرایط در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر (رشته های مدیریت مالی یا حسابداری)برای تصدی شغل (کارشناس طرح و برنامه) ازبین خواهران و برادران و پس از کسب موفقیت در مراحل مصاحبه عمومی و تخصصی، گزینش و سایر ضوابط داخلی موسسه، مطابق موارد ذیل الذکر دعوت به همکاری می نماید.

 الف) شرایط عمومی داوطلبان
1. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2. متدین بودن به دین مبین اسلام
3. اعتقاد و التزام به ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی
4. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت دایمی برای آقایان (معافیت پزشکی مورد قبول نمی باشد.)
5. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
6. عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن محکومیت کیفری
7. تندرستی و توانایی کامل جسمی و روانی برای انجام کاری که استخدام می شوند
8. عدم عضویت در گروهک های الحادی و ضد انقلاب
9. داشتن حسن شهرت، روحیه کار تیمی، روابط عمومی بالا، سلامت جسمانی، روانی و وضعیت ظاهری مناسب

ب) شرایط اختصاصی داوطلبان
1. دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت مالی و حسابداری.
2. داشتن حداقل 3 سال سابقه کارمفید در زمینه های مرتبط با امورمالی وبانکی
3. آشنایی کامل به مسائل اموربانکی روزمره
4. داشتن خلاقیت مناسب و داشتن قدرت تحلیل مناسب.


ج) نحوه ثبت نام
1. کلیه متقاضیان می بایست نهایتا تا پایان روز 15/01/91 با مراجعه به سایت اینترنتی موسسه به آدرس
www.jkh.ir   و پس از مطالعه دقیق مندرجات پورتال استخدامی موسسه، نسبت به تکمیل فرم ثبت نام الکترونیکی اقدام نمایند.
2. کلیه متقاضیان می بایست پس از ثبت نام حتما با دریافت کد رهگیری از ارسال موفق اطلاعات خود اطمینان حاصل نموده و کد رهگیری را جهت پیگیری های آتی نزد خود حفظ نمایند.
3. تاریخ و محل انجام مصاحبه متعاقبا از طریق تماس تلفنی اعلام خواهد شد.

د) تذکرات مهم
1. مسوولیت هرگونه اشتباه در اطلاعات ارسالی یا تفسیر اشتباه شرایط اعلام شده موسسه، با متقاضی می باشد. ضمنا داوطلبان بایستی حتما کلیه مندرجات فرم اینترنتی را تکمیل و روزمه (کاری و علمی) و عکس خود را در محل مخصوص خود در فرم اینترنتی جاگذاری (آپلود) نمایند.
2. در صورت پذیرفته شدن نهایی در مورد صحت کلیه مدارک ارسالی از مراجع ذیصلاح استعلام خواهد شد.
3. استخدام در موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر منوط به توفیق در تمامی مراحل مربوطه (کسب رتبه برتر بر اساس نمرات مصاحبه، شرایط تحصیلی داوطلب، گزینش و سایر ضوابط داخلی موسسه) خواهد بود.
4. ثبت نام و شرکت در مصاحبه و همچنین طی کلیه مراحل مورد اشاره هیچگونه تعهدی برای موسسه جهت استخدام یا هر گونه همکاری با فرد ایجاد نمی نماید و موسسه در بکارگیری یا عدم استخدام نهایی افراد مختار است.
5. کلیه متقاضیانی که قبل از تاریخ انتشار این آگهی ثبت نام اینترنتی یا به هر شکل دیگری درخواست استخدام نموده اند، نیازی به ثبت نام مجدد ندارند.
6. ثبت نام صرفا از طریق سایت اینترنتی موسسه (پورتال استخدامی) صورت می پذیرد و داوطلبان لازم است از هر گونه مراجعه حضوری به شعب و ستاد موسسه یا ارسال درخواست خود از طریق پست خودداری نمایند.
7. نفرات برگزیده متعاقبا از طریق تماس تلفنی جهت مصاحبه دعوت خواهند گردید.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم اسفند 1390ساعت 23:23  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

خدمتی دیگر از موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

درمانگاه خیریه جوانان خیّر مرند با ارایه خدمات درمانی ویژه برای رفاه حال خانواده های معظم شهدا، جانبازان، فرهنگیان و کارکنان بیمه ایران، خدمتی دیگر را در برنامه های درمانی خود ارایه نموده است.

 درمانگاه خیریه جوانان خیّر مرند با تجهیزات مدرن و پزشکان و کادر مجرب، جهت رفاه حال خانواده های معظم شهدا، جانبازان، فرهنگیان و کارکنان زحمتکش بیمه ایران، قراردادی با بیمه طلایی منعقد نموده است که بر اساس آن ارایه خدمات درمانی به عزیزان یاد شده به صورت رایگان و بدون دریافت فرانشیز انجام می یابد.

گفتنی است درمانگاه شبانه‌روزی خیریه جوانان خیّر مرند در اسفندماه سال 89، با هدف ارایه خدمات درمانی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه به عنوان اولین درمانگاه خیریه جوانان خیّر احداث شده توسط موسسه قرض‌الحسنه جوانان خیّر در شهرستان مرند به بهره‌برداری رسیده است.
 
درمانگاه شبانه‌روزی خیریه جوانان خیّر در شهرستان مرند ـ خیابان تختی ـ جنب بانک ملی مرکزی ـ ساختمان جوانان خیّر واقع می‌باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم اسفند 1390ساعت 23:16  توسط سیدجعفر فاطمی نوش آبادی  | 

مطالب قدیمی‌تر